Наука

Уряд ставить на меті відхід від сировинної моделі економіки і розвиток виробництва з високою доданою вартістю. Виконати це завдання неможливо без серйозної наукової підтримки. Аби розвивати вітчизняну науку, Кабінет Міністрів запропонував суттєво збільшити видатки на наукові дослідження і змінити підходи до їх фінансування, тобто підвищити ефективність використання бюджетних коштів.

В наступному році на науку буде виділено 8,3 млрд грн., що на 29,8 % більше, ніж цього року. Ці кошти підуть на підготовку наукових кадрів, зокрема, молодих вчених; фундаментальні та прикладні дослідження; розвиток інфраструктури наукової і науково- технічної діяльності.

Починаючи з 2018 року буде запроваджено пілотний проект фінансування науки. В рамках цього експерименту гроші будуть виділятися не на утримання наукових установ, як це відбувається зараз, а на фінансування державного замовлення пріоритетних для суспільства наукових досліджень.

Загалом на фундаментальні і прикладні дослідження в наступному році буде витрачено 7,8 млрд грн. Істотне збільшення фінансування важливих для держави наукових досліджень дозволять зміцнити наш науковий потенціал, пришвидшити перехід до сучасної моделі економіки, підвищити конкурентоспроможність українських товарів на зовнішніх риках.


Видатки державного бюджету на науку (млрд. грн.)
2016 5,3
2017 6,4
2018 8,3