Культура

З цього року завдяки урядовим пропозиціям культура перестала фінансуватися за залишковим принципом. В бюджеті-2018 Кабінет Міністрів зберіг цей підхід до фінансування культури. Видатки на культуру за останні два роки виростуть в 2,5 рази. Особлива увага приділяється програмам, спрямованим на збереження національної пам’яті та історії. Зокрема, в наступному році 523 млн. грн. буде направлено на будівництво об’єктів загальнодержавного значення у сфері культури, зокрема Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції гідності; Національного музею «Меморіал жертв голодомору». 207,9 млн. грн. передбачено на фінансування заходів із збереження національного культурного надбання, зокрема світової спадщини ЮНЕСКО. Також у 2018 році передбачається 207,5 млн. грн. на створення Українського культурного фонду та підтримку мистецьких проектів на конкурсних засадах.

Уряд стимулює розвиток національного мистецтва. Близько 1 млрд. грн. передбачено в бюджеті на наступний рік на розвиток вітчизняного кінематографу.

Додаткове фінансування отримають національні театри: видатки на їх утримання і діяльність перевищать 1 млрд. грн. (в 2017 році вони складають трохи більше 907 млн. грн.). На 141,6 млн. грн. (до 678,0 млн. грн.) в наступному році збільшиться видатки на забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно- просвітницьких центрів.


Видатки державного бюджету на культуру (млрд. грн.)
2016 2,0
2017 4,1
2018 4,4