Фонд енергоефективності

У червні 2017 року Верховною Радою Украіни було прийнято Закон Украіни 2095 “Про Фонд енергоефективності”, який має стати інструментом підтримки ініціатив, спрямованих на підвищення рівня енергетичної ефективності будівель та енергозбереження. В 2018 р Фонд енергоефективності отримає 1,6 млрд грн. Загалом на енергоефективність в наступному році буде витрачено 2 млрд грн.

Завдяки цим коштам українці зможуть отримати допомогу на енергомодернізацію власних осель. Домовласник самостійно обиратиме "пакет", аби зекономити від 20% до 60% коштів на сплаті за опалення та гаряче водопостачання і отримати від Фонду допомогу в розмірі 20—50% загальної вартості проекту.

Фонд енергоефективності надаватиме однаковий для всіх претендентів перелік вимог для отримання гранту. Домовласнику або ОСББ достатньо буде обрати один із пакетів енергоефективності, надати до Фонду через банківські установи сертифікат про енергоаудит, зібрати документи для банку для отримання кредиту. Отримавши кредит, самостійно обрати виконавця робіт з енергомодернізації будинку.

Крім того, подовжується у 2018 році державна програма "теплих кредитів" - 400 млн грн. З жовтня 2014 року урядовою програмою «теплих кредитів» вже скористалися 320 тисяч родин на загальну суму понад 4 млрд грн. В наступному році державну допомогу на утеплення осель отримають ще принаймні 120 тис родин.

Запуск Фонду відкриває новий інноваційний ринок енергоефективних технологій. А це — до 75 тис. нових високооплачуваних робочих місць і до 10 млрд грн додаткових податкових надходжень щороку.