Дорожній фонд

В наступному році уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. Розвиток дорожньої інфраструктури залишається серед пріоритетів бюджетного фінансування. В 2018 р на дороги з бюджету буде виділено рекордні 44 млрд грн.

За ініціативою Кабінету Міністрів в цьому році парламент ухвалив закони, які були необхідні для запуску роботи Дорожнього фонду. Створення цього фонду забезпечить стале фінансування дорожньої галузі, що сприятиме подальшому економічному зростанню і зміцнення статусу України як транзитної держави. Так, в наступному році фонд отримає фінансування в розмірі 32,6 млрд грн. Цей фонд створено в складі спеціального фонду держбюджету. До нього надходитимуть кошти з оплачених мит і акцизних зборів. Найголовніше - ці гроші будуть цільовими. Їх не можна використовувати ні на що інше, крім ремонту доріг. Ресурс Дорожнього фонду може бути збільшено при перевиконанні відповідних надходжень, зокрема, акцизного податку з пального і транспортних засобів та ввізного мита на нафтопродукти і транспортні засоби.

Крім того, в проекті бюджету на наступний рік уряд передбачив цільове фінансування реконструкції окремих шляхопроводів. Так, 4 млрд грн з державного бюджету буде виділено на будівництво і реконструкцію автомобільних доріг загального користування за маршрутом Львів – Тернопіль – Умань; Біла Церква – Одеса – Миколаїв – Херсон. Ще 2 млрд грн передбачено на ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків- Довжанський. Також 357,6 млн гривень виділено на реалізацію державного інвестиційного проекту "Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області".


Видатки державного бюджету на дорожню інфраструктуру (млрд. грн.)
201619,2
201732,2
201844